top of page

BİRGE-DEVTAŞ

Sektördeki 30 yıllık tecrübesi ile BIRGE STONE, özellikle uygulama alanında sektörün duayen markasıdır. Devtaş, bazaltın çıkarılması, işlenmesi, boyutlandırılması ve farklı yüzey tipleri ile geniş bir ürün yelpazesi oluşturulması konusunda Türkiye'nin alanında en büyük ve en yenilikçi firmasıdır. Bazalt taşı, günümüz mimari ve şehir planlamasında giderek daha çok kullanılmaya başlanmış, diğer tüm doğal taş ve mermer gruplarından olumlu yönde ayrılan; son derece şık, zarif ve bir o kadar da sağlam olması nedeniyle zamansız tasarımlara imza atan bir doğal taş olarak yurt içi ve yurtdışı pazarlarda en çok tercih edilen malzemedir.

 

Güçlerini birleştiren Devtaş ve Birge, bazalt taşını ve ülkemizin adını yurt içi ve özellikle yurtdışı pazarlarda ön plana çıkarmak için bayrak taşıyıcılığı görevini üstlenmiş; doğal taşa yeni bir bakış açısı kazandırmıştır. Doğal taşta vizyon ve müşteri memnuniyeti ile elçi olma görev ve misyonu ile yola çıkmışlardır.

 

Devtaş, ülkemizin ihracat şampiyonları liginde yer alan, bu çok değerli malzemeyi en yenilikçi teknolojilerle çıkartıp farklı yüzey seçenekleriyle mimarlara ve son kullanıcılara ulaştıran bir firma iken; Birge ise yine doğal taş uygulamasında detaylı çözümleri, vizyoner yaklaşımları, eğitimli uygulama kadrosu ile sektörde marka haline gelmiş bir firmadır.

 

Avrupa pazarında ve özellikle İngiltere pazarında varlık göstermek için bir şemsiye şirket kurulmuş; yeni sistem teknolojiler kullanılarak adeta bir showroom'u andıracak büyük bir depo kurularak Londra merkezli olmak üzere tüm İngiltere'ye bazalt taşının satış ve pazarlamasının yapılmasına karar verilmiştir.

 

Projelere yenilikçi, hızlı, çözüm odaklı ve destek sağlamak üzere mimari ve tasarım ekipleri de kurulmuş olup; hızlı, teknik ve detaylı çözümleri doğrudan fabrikadan tedarik ederek, her hafta gönderilecek konteynerlerle sağlanacak yüksek sirkülasyon ve yüksek stoklarla elde edilecek çok yüksek ürün standardı ve hizmet kalitesi mottosuyla çalışılmaktadır.

 

Misyonumuz Bazalt taşını tüm dünyaya tanıtmak, sevdirmek ve gelecek nesillere aktarılacak bir mimari kültür mirası bırakmaktır.

bottom of page